• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

Drugie Forum on-line

Dnia 22.01.2021r uczestniczyliśmy w bardzo ważnym spotkaniu na temat pandemii, szczepień i innych spraw, ważnych dla seniorów. Nasza reprezentacja był dość liczna- sześcioosobowa. W spotkaniu wziął udział pan Marszałek Artur Kosicki, który złożył wszystkim babciom i dziadkom życzenia, podziękował Radzie Seniorów w Supraślu za inicjatywę apelu skierowanego do społeczeństwa, szczególnie do ludzi młodych, o uczestnictwo w szczepieniach. Podziękował również paniom Jolancie Wołągiewicz i Bożenie Bednarek- organizatorkom Forum oraz wszystkim uczestnikom.

 Forum będzie zapisane i udostępnione jako retransmisja.   ZAPRASZAMY na:  .https://youtu.be/

Spotkanie Rady Seniorów w dniu 11 stycznia 2021.

Wczoraj wieczorem mieliśmy pierwsze w tym roku spotkanie Rady Seniorów, oczywiście online. Rozmawialiśmy o sprawach bieżących, o pandemii i obostrzeniach, o apelu na temat szczepień, o zatrudnieniu koordynatora d/s Rady Seniorów. Rozmawialiśmy o filmie promocyjnym, który jest już właściwie ukończony i bardzo podobał się stronie zamawiającej czyli Gminie Puszcza Mariańska.

W spotkaniu uczestniczył również pan Burmistrz, za co bardzo dziękujemy! Zapraszaliśmy również panią Kierownik MOPS, Barbarę Szutko. Była okazja, żeby bezpośrednio podziękować za akcję paczek wigilijnych dla potrzebujących - paczki dostali zarówno katolicy na swoje święta, jak też prawosławni na swoje. Piękna i bardzo potrzebna akcja. Halina Chodakowska pytała jak wygląda sprawa tworzenia planu zagospodarowania Zaścianek- chodzi o tereny przy cerkwi, które miałyby być przeznaczone na cele publiczne np. świetlicę, Dom Seniora.

Pan Burmistrz potwierdził potrzebę utworzenia takiego planu, poprosił Radę Seniorów o wsparcie. Pan Krzysztof zwrócił uwagę, że na stronie urzędu wiszą nieaktualne dane. Pan Burmistrz obiecał interwencję w tej sprawie.

Genowefa Obuchowicz zaprosiła wszystkich na spotkanie online organizowane przez NFZ na temat szczepień. Warto wiedzieć więcej tym bardziej, że będzie możliwość zadawania pytań.

Krzysztof Wolfram poinformował o spotkaniu organizowanym przez Radę Seniorów przy Marszałku Arturze Kosickim i z jego udziałem. Tematyką mają być szczepienia. Wypowiadać się mają autorytety z zakresu wirusologii i geriatrii. Ma być też głosowanie w sprawie przyjęcia apelu o szczepienie zaproponowanego przez Radę Seniorów w Supraślu

Na koniec jeszcze raz złożyliśmy sobie nawzajem życzenia, chcielibyśmy aby się spełniły w roku 2021!

tekst: Bożenna Chmielewska

opracowanie graficzne Genowefa Obuchowicz

    Please publish modules in offcanvas position.