• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg

Wybierz swój język

Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych

    13 listopada 2019 r odbyło się V Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych zorganizowane w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Była to już kolejna edycja zgromadzenia się pod jednym dachem najaktywniejszych osób i instytucji prowadzących w marszalkowski1
województwie podlaskim działalność na rzecz osób starszych.Prezentowane były różne formy działań inspirujących i zachęcających seniorów do aktywnego udziału w życiu publicznym oraz pokazane były przykłady działań senioralnych m.in w Suwałkach ,Sejnach i Supraślu.

W imieniu Rady Seniorów Gminy Supraśl wystąpiła Pani Genowefa Obuchowicz która przy pomocy prezentacji przedstawiła jeden z przykładów działalności zorganizowanej pt" Rada Seniorów w Supraślu po roku działalności" ( kliknij-prezentacja) _PDF

W drugiej części Forum odbyła się transmitowana w mediach elektronicznych Debata Oxfordzka z założoną tezą - "Aktywność seniorów zmienia środowiska lokalne".

Debatę prowadziła Pani Bożena Bednarek pełniąc funkcję jej Marszałka..W debacie wzięło udział 6 mówców tradycyjne podzielonych na broniących tezy/na TAK/ i jej przeciwnych /na NIE/.

IMG 20191113 125955
W gronie broniących był Krzysztof Wolfram Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl,który został wybrany na najlepszego mówcę Debaty.Skan 20191115 2

Debata zakończyła się obroną założonej tezy.

W Forum wzięło udział grubo ponad sto osób,a całość prowadzenia i za bardzo sprawne przeprowadzenie Forum odpowiadała Pani Jolanta Wołągiewicz- przewodnicząca Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

Zebranym zasygnalizowano,że kolejne VI Forum odbędzie w 2020 roku w Łomży.

Delegacja Rady Seniorów Gminy Supraśl wystąpiła w następującym składzie:Halina Chodakowska,Genowefa Obuchowicz,Jadwiga Romanowska,Jadwiga Kochanowska,Stanisława Szypluk i Krzysztof Wolfram.

 

 

 

 

Relacja z Forum:Krzysztof Wolfram 

    Please publish modules in offcanvas position.