• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg
A A A

  Wizyta studyjna w Czarnej Białostockiej zgodnie z planem we wrześniu została zrealizowana. W spotkaniu uczestniczyli burmistrzowie: Supraśla Radosław Dobrowolski z kierownikiem MOPS Barbarą Szutko, Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski wraz z zastępczynią Agnieszką Dydą. Gospodarzami spotkania byli członkowie Rady Seniorów z przewodniczącą Aliną Kaliściak.

Pierwsza część wizyty poświęcona była wymianie informacji o działaniach obu rad na rzecz seniorów oraz o współpracy z samorządem w tym zakresie. Następnie pan Burmistrz Jacek Chrulski oprowadził nas po nowej, nowocześnie wyposażonej sali gimnastycznej. Zazdrościmy trochę seniorom z Czarnej, że mogą korzystać z tak pięknego obiektu. Następnie pojechaliśmy do Nadleśnictwa, gdzie przesympatyczny pan Wojtek opowiedział nam o historii powstania i przebiegu procesu wyłuszczania nasion w starej wyłuszczarni ( czy też jak jest napisane na szyldzie w staropolskiej pisowni Wyuszczarni).

W jednym z pomieszczeń po wyłuszczarni zostało zorganizowane mini muzeum, w którym można podziwiać pomysłowość mieszkańców Puszczy Knyszyńskiej na nielegalne pozyskiwanie drzewa i kłusownictwo: np. rower, który ma 2 kierownice służył do przewożenia kłód drewnianych, specjalne pułapki na ptaki oraz zwierzęta, a także piła motorowa z tłumikiem. Wrażenia niesamowite!

Nasz przemiły pobyt w Czarnej zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami, smalczykiem, chlebkiem, ogórkami małosolnymi, ciastem i , oczywiście, Duchem Puszczy. Wszystkie, niezwykle pyszne, przysmaki przygotowały członkinie Rady Seniorów Czarnej Białostockiej. Wielkie DZIĘKUJEMY!!!

Dziękujemy panu burmistrzowi Jackowi Chrulskiemu oraz Radzie Seniorów z przewodniczącą Aliną Kaliściak za zaproszenie i za wspaniale spędzony dzień. Pozdrawiamy serdecznie i liczymy na częstsze spotkania, tym razem w Supraślu.

Tekst i zdjęcia Bożenna Chmielewska