13 listopada 2019 r odbyło się V Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych zorganizowane w Urzędzie Marszłkowskim Województwa Podlaskiego.

Była to już kolejna edycja zgromadzenia się pod jednym dachem najaktywniejszych osób i instytucji prowadzących w marszalkowski1
wojewodztwie podlaskim działalność na rzecz osób starszych.Prezentowane były rózne formy działań inspirujących i zachęcających seniorow do aktywnego udziału w życiu publicznym oraz pokazane byly przykłady działań senioralnych m.in w Suwalkach ,Sejnach i Supraślu.

W imieniu Rady Seniorów Gminy Supraśl wystąpiła Pani Genowefa Obuchowicz która przy pomocy prezentacji przedstawiła jeden z przykładów działalności zorganizowanej pt" Rada Seniorów w Supraślu po roku działalności" ( kliknij-prezentacja) _PDF

W drugiej cześci Forum odbyła się transmitowana w mediach elektronicznych Debata Oxfordzka z założoną tezą - "Aktywność seniorow zmienia środowiska lokalne".

Debatę prowadziła Pani Bożena Bednarek pełniąc funkcję jej Marszalka..W debacie wzięło udział 6 mówców tradycyjne podzielonych na broniących tezy/na TAK/ i jej przeciwnych /na NIE/.

IMG 20191113 125955
W gronie broniących był Krzysztof Wolfram Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl,który zostal wybrany na najlepszego mówcę Debaty.Skan 20191115 2

Debata zakończyła się obroną założonej tezy.

W Forum wzięło udział grubo ponad sto osób,a całość prowadzenia i za bardzo sprawne przeprowadzenie Forum odpowiadała Pani Jolanta Wołągiewicz- przewodnicząca Rady Seniorow przy Marszalku Wojewodztwa Podlaskiego.

Zebranym zasygnalizowano,że kolejne VI Forum odbędzie w 2020 roku w Łomży.

Delegacja Rady Seniorów Gminy Supraśl wystąpiła w następującym składzie:Halina Chodakowska,Genowefa Obuchowicz,Jadwiga Romanowska,Jadwiga Kochanowska,Stanisława Szypluk i Krzysztof Wolfram.

 

 

 

 

Relacja z Forum:Krzysztof Wolfram