• 1s.jpg
  • 2s.jpg
  • 2ss.jpg
  • 3ss.jpg
  • 4s.jpg
  • 5ss.jpg
  • 5sss500x.jpg
A A A
III Zlot Seniorów Gminy Supraśl już za nami. Frekwencja i pogoda dopisała.
Zaczęliśmy, tradycyjnie, od spotkania na Cmentarzu Wojennym w Kopnej Górze. Pan burmistrz Radosław Dobrowolski przypomniał nam historię powstania cmentarza, nawiązał też do daty 17 września 1939 roku – napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Wspólnie z zespołem Jarzębina z Karakul odśpiewaliśmy hymn Polski następnie panowie Burmistrzowie, Rada Seniorów Gminy Supraśl oraz zespół Jarzębina złożyli kwiaty przy pomniku.
Trzema autokarami seniorzy zostali przewiezieni pod wiatę w Kopnej Górze. Tam przywitała seniorów pani Barbara Szutko- kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a pani Anna Iwaniuk przeczytała list od przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Supraśl Krzysztofa Wolframa, który nie mógł uczestniczyć w zlocie z powodu choroby.
Rozpoczęła się biesiada. Na początek wszyscy dostali pokaźną porcję pysznego, gorącego bigosu przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ogrodniczkach. Występ zespołu Jarzębina z Karakul był, jak zawsze wspaniały i równie
wspaniale przyjęty przez seniorów. Pracownicy Nadleśnictwa Supraśl przygotowali ognisko i kijki do pieczenia kiełbasek. Były śpiewy, tańce, spotkania po latach, jednym słowem świetna zabawa! Seniorzy to potrafią!
Pięknie dziękujemy:
Seniorom – za obecność,
panu Burmistrzowi i Radzie Seniorów za organizację,
pani Annie Iwaniuk za perfekcyjne zgranie wszystkich spraw,
zespołowi Jarzębina za piękny, wzruszający występ,
paniom i panom z Koła Gospodyń Wiejskich w Ogrodniczkach za pyszny bigos i wsparcie organizacyjne,
Nadleśnictwu Supraśl za przygotowanie wiaty i ogniska.
Wszyscy uczestnicy są zgodni co do tego, że takie imprezy dla seniorów są bardzo potrzebne, bardzo oczekiwane i długo wspominane.
 
Tekst i zdjęcia Bożenna Chmielewska.