• DSC_0079.jpg
 • DSC_0780.jpg
 • DSC_0810.jpg
 • DSC_1088.jpg
 • DSC_1226.jpg
 • IMG_20190327_133009.jpg
 • IMG_20190327_144112.jpg
 • IMG_20190327_152225.jpg
 • IMG_20190327_173210.jpg
 • klasztor_z_rondem.jpg
 • twierdza_w_Modlinie.jpg
 • zgierz2.jpg

Dnia 8 sierpnia 2019 w Klubie Seniora odbyło się wspólne gotowanie sezonowej potrawy - leczo warzywne. Kucharzami byli Seniorzy z naszego Klubu, a pomocnikami były dzieci z programu Wychowawca podwórkowy. Wspólne gotowanie było bardzo przyjemne, a na koniec odbyła się degustacja pysznej potrawy.

 

 

Dnia 8 sierpnia 2019 w Klubie Seniora o godz. 11 będziemy przyrządzać sezonowe danie - leczo warzywne.

Zapraszamy wszystkich z Klubu Seniora, którzy chcieliby podzielić się swoim sprawdzonym przepisem i wspólnie ugotować tę pyszną potrawę.

  To już szósta wycieczka krajoznawcza zorganizowana przez kol.Edwarda Sawickiego działającego pod szyldem Rady Seniorów Gminy Supraśl oraz Koła Emerytów i Rencistów w Supraślu.  Brawo Edward!

30 lipca 2019 na szlak warmińsko-mazurski wyruszyła 37-osobowa ekspedycja seniorów z Supraśla.Celami podróży poznawczej były:

Sanktuarium NMP w św.Lipce znanego od początku XIV wieku, była polowa kwatera Hitlera tzw.Wolfschanze w Gierłoży oraz bazylika kolegiacka pw.św.Jerzego w Kętrzynie,najlepiej zachowany kościół obronny na Mazurach.

Niestety zamek krzyżacki w Kętrzynie z powodu remontu był niedostępny. W Św.Lipce uczestnicy wysłuchali koncertu organowego granego na instrumencie zbudowanym w początkach XVIII, w trakcie muzyki podziwiano figury świętych wprawiane w ruch w czasie gry. Obiad zjedzono w słynnej restauracji "Pod Błękitnym Aniołem". Cały koszt wycieczki pokryli uczestnicy.

P.S Pogoda wśród uczestników świetna,na zewnątrz niekonieczna.Powrócono późnym wieczorem!

Tekst;Barbara i Krzysztof Wolfram Zdjęcia:Edward Sawicki

Rada Seniorów podjęła starania o rozwiązanie problemów związanych z komunikacją autobusową między Supraślem a Białymstokiem.


odpowiedz 1000x800


Pismo Rada Seniorw L dz232019 z dnia 05072019 r

Jolanta Wogiewicz od Marszaka


Rada Seniorw pismo do UM


Jolanta Wogiewicz do Marszaka          23 lipca 2019 Supraśl odwiedzila 22-osobowa grupa seniorow z Grodziska Mazowieckiego pod przewodnictwem Pani Danuty Dubieleckiej.

Seniorzy to przede wszystkiem członkowie Klubu Seniora Łąki.Wśród uczestników byli równiez przedstawiciele Rady Seniorów Grodziska Mazowieckiego. Goście sami zorganizowali sobie program pobytu,na który skladały się:wizyta w Monastyrze Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy oraz w Muzeum Ikon.Odbyli też krótki spacer po Supraślu oprowadzani przez Krzyszofa Wolframa Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Suprasl.Spotkali się też w Klubie Seniora z przedstawicielami Rady Seniorów Gminy Supraśl i z Z-cą Burmistrza Supraśla Panem Marcinem Iwaniukiem oraz z Sekretarzem Gminy Panem Mariuszem Żukowskim.

Na spotkaniu omawiano tematy wspólne dla środowisk senioralnych Suprasla i Grodziska Mazowieckiego, a m.in sposoby finansowania projektów, zadania programowe i formy aktywizacji seniorów.W Godzisku M.dotyczy to ok,8 tys. osób majacych do dyspozycji 3 Kluby Seniora.

Goście zaprosili Kluby Seniora z Gminy Supraśl oraz Radę Seniorow Gminy Supraśl do odwiedzenia Grodziska Mazowieckiego w dogodnym terminie.

Tekst:Krzysztof Wolfram Zdjęcia:Aleksandra Pierzchała i Bożenna Chmielewska

"Zapraszamy seniorów 60+ z gminy Supraśl na wydarzenia Podlasie SlowFest 2019. Bilety do teatru, na filmy i koncerty dostępne w zniżkowych cenach w kasie festiwalowej w Domu Ludowym w Supraślu."

W klubie seniora Pani Ania Borkowska organizuje grupowe ( bezpłatne) uczestnictwo w proponowanych imprezach SlowFest.