• 1.jpg
 • DSC_0079.jpg
 • DSC_0780.jpg
 • DSC_0810.jpg
 • DSC_1088.jpg
 • DSC_1226.jpg
 • IMG_20190327_133009.jpg
 • IMG_20190327_144112.jpg
 • IMG_20190327_152225.jpg
 • IMG_20190327_173210.jpg
 • klasztor_z_rondem.jpg
 • logo_seniorzy.jpg
 • twierdza_w_Modlinie.jpg
 • zgierz2.jpg

    13 listopada 2019 r odbyło się V Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych zorganizowane w Urzędzie Marszłkowskim Województwa Podlaskiego.

Była to już kolejna edycja zgromadzenia się pod jednym dachem najaktywniejszych osób i instytucji prowadzących w marszalkowski1
wojewodztwie podlaskim działalność na rzecz osób starszych.Prezentowane były rózne formy działań inspirujących i zachęcających seniorow do aktywnego udziału w życiu publicznym oraz pokazane byly przykłady działań senioralnych m.in w Suwalkach ,Sejnach i Supraślu.

W imieniu Rady Seniorów Gminy Supraśl wystąpiła Pani Genowefa Obuchowicz która przy pomocy prezentacji przedstawiła jeden z przykładów działalności zorganizowanej pt" Rada Seniorów w Supraślu po roku działalności" ( kliknij-prezentacja) _PDF

W drugiej cześci Forum odbyła się transmitowana w mediach elektronicznych Debata Oxfordzka z założoną tezą - "Aktywność seniorow zmienia środowiska lokalne".

Debatę prowadziła Pani Bożena Bednarek pełniąc funkcję jej Marszalka..W debacie wzięło udział 6 mówców tradycyjne podzielonych na broniących tezy/na TAK/ i jej przeciwnych /na NIE/.

IMG 20191113 125955
W gronie broniących był Krzysztof Wolfram Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl,który zostal wybrany na najlepszego mówcę Debaty.Skan 20191115 2

Debata zakończyła się obroną założonej tezy.

W Forum wzięło udział grubo ponad sto osób,a całość prowadzenia i za bardzo sprawne przeprowadzenie Forum odpowiadała Pani Jolanta Wołągiewicz- przewodnicząca Rady Seniorow przy Marszalku Wojewodztwa Podlaskiego.

Zebranym zasygnalizowano,że kolejne VI Forum odbędzie w 2020 roku w Łomży.

Delegacja Rady Seniorów Gminy Supraśl wystąpiła w następującym składzie:Halina Chodakowska,Genowefa Obuchowicz,Jadwiga Romanowska,Jadwiga Kochanowska,Stanisława Szypluk i Krzysztof Wolfram.

 

 

 

 

Relacja z Forum:Krzysztof Wolfram 

  Dnia 11.10.2919 Seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.  Zwiedziliśmy Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na ul. Rakowieckiej następnie udaliśmy się na ul. Wiejską, aby z przewodnikiem zwiedzić Sejm i Senat. Jako, że pogoda nam dopisała wycieczkę zakończyliśmy spacerem po pięknych Łazienkach Królewskich.  Cali zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do Supraśla wieczorem.

                   W ostatni wrześniowy czwartek wykorzystując wspaniałą jesienną pogodę Kolo Stowarzyszenia Rencistów i Emerytów w Supraślu przy współudziale Klubu Seniora z Supraśla zorganizowali wyjazd rekreacyjny grupy seniorów do Kopnej Góry.To już kolejna impreza turystyczno-rekreacyjna dla seniorów Supraśla, tym razem z udziałem ok. 40 osób.Dojazd i powrót kolejką " na kołach ",poczęstunek pod wiatą,ognisko z kiełbaskami,tańce z elementami gimnastyki i dużo, dużo humoru .....     

     

 

  Tekst i zdjęcia ;Krzysztof Wolfram

Supraśl, 04.10.2019r.

L.dz.28/2019

PAN MARCIN JANUSZKIEWICZ

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI DS. UZDROWISKA I OCHRONY ZDROWIA

RADY MIEJSKIEJ W SUPRASLU

 

    W ślad za ustaleniami dokonanymi w dniu 19.09.2019r. na Sesji Rady Miejskiej w Supraślu Rada Seniorów Gminy Supraśl rekomenduje projekt „Gimnastyka umysłu dla seniorów – trening sprawności intelektualnej” przygotowany wspólnie z Panią Agatą Cimoch w konsultacji z Panią dr Alina Maliszewską-Tur, jako materiał odpowiadający na aktualne wyzwania związane z zarejestrowanymi wieloma przypadkami zaburzenia funkcji poznawczych u osób starszych w populacji mieszkańców Gminy Supraśl. Jednocześnie pragniemy prosić Komisję o wyrażenie w możliwie szybkim czasie pozytywnej opinii dotyczącej w szczególności części pilotażowej projektu. Czas ucieka, a szybko nabyte doświadczenia organizacyjne w szczególności w zakresie rekrutacji potencjalnych uczestników zajęć terapeutycznych. Należałoby rozważyć również możliwość zorganizowania równolegle dwóch projektów pilotażowych obejmujących swym działaniem zarówno mieszkańców samego miasta Supraśl i jego najbliższych okolic, jak również mieszkańców części Gminy z terenu Grabówki, Zaścianek i innych miejscowości.     

 

 

projekt demencja 2

projekt demencja 2a

projekt demencja 2b


Komunikat

Propozycja ws. połączeń BKM do Supraśla.

Zastępca prezydenta miasta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz zaproponował dziś (18 września) burmistrzowi Supraśla Radosławowi Dobrowolskiemu rozwiązanie problemów komunikacyjnych między Białymstokiem a Supraślem. W piśmie wysłanym do Burmistrza Miasta Supraśl przedstawione zostały szacunkowe wyliczenia dotyczące kosztów funkcjonowania komunikacji zbiorowej w dwóch omawianych podczas spotkania z dnia 13.09.2019 r. wariantach:

1. Uruchomienie linii nr 111 na trasie Białystok (centrum przesiadkowe u zbiegu ulic Sienkiewicza i Al. Piłsudskiego) – Supraśl, przez ulice: Sienkiewicza, Wasilkowska, Raginisa.

2. Zmiana przebiegu linii 13, poprzez skierowanie jej do Supraśla i wyłączenie obsługi wsi Ciasne, oraz skierowanie do obsługi wsi Ciasne linii 108. Wariant 1 Uruchomienie linii nr 111 na trasie Białystok (centrum przesiadkowe u zbiegu ulic Sienkiewicza i Al. Piłsudskiego) – Supraśl, przez ulice: Sienkiewicza, Wasilkowska, Raginisa. Przy wyliczeniu szacunkowych kosztów przyjęto następujące założenia: